top of page
hipnogimdymas.png

Hipnogimdymo kursas:

Pažink savo kūno signalus ir sužinok, kaip padėti sau gimdymo metu.

Kursą parengė psichologė, psichoterapeutė, hipnogimdymų mokytoja Sigita Valevičienė

„Turėsite išmokti nekovoti su skausmu. Tai padaryti sudėtingiausia.

Didžiausias darbas - nesipriešinti.“

Kas yra hipnogimdymas?

Tai pasiruošimo gimdyti technika, kuria siekiama suteikti besilaukiančioms moterims jėgų, pasitikėjimo savimi ir savo kūnu, padėti joms gimdyti ramiau ir lengviau.

 

Ji remiasi mintimi, kad naudodamos gilų atsipalaidavimą, kvėpavimo metodus ir vizualizaciją, moterys gali sumažinti baimę, įtampą ir skausmą gimdymo metu.

 

Gimdymas yra intensyvus patyrimas, kuriame daug stiprių pojūčių: tempia, maudžia, duria, dega, dilgčioja, spaudžia... Bet tai dar nėra skausmas.

 

Tai yra intensyvus kūniškas patyrimas.

 

Skausmas ateina su mintimis „nebenoriu“, „nebegaliu“, „noriu, kad tai liautųsi“, „neatlaikysiu“.

 

Tad nuo ko priklauso, kaip moters smegenys interpretuoja kūno signalus ir ką skausmo tyrėjai yra atradę?

Laukimas
Jūra
hipno.jpg

„Hipnogimdymas negarantuoja neskausmingo gimdymo, nes kiekvienos moters patirtis yra unikali. Tačiau daugelis moterų, praktikuojančių hipnogimdymą, teigia, kad gimdymo metu jaučiasi labiau kontroliuojančios padėtį, pasitikinčios savimi ir įgalintos. Jos dažnai apibūdina savo gimdymo patirtį kaip pozityvesnę, jos mažiau priklausomos nuo medicininių intervencijų ir greičiau atsigauna po gimdymo.“

Nuo ko priklauso, kaip moters smegenys interpretuoja kūno signalus ir ką skausmo tyrėjai yra atradę?

Moters kūnas gimdymo metu siunčia labai daug signalų. Tai turi biologinę prasmę – kad moteris susitelktų į kūną, klausytų jo. Šie pojūčiai skatins ją judėti, ieškoti tinkamos pozos ir taip padės vaikeliui geriau įsistatyti į gimdymo takus.

Moters smegenys iš tiesų yra užtvindytos informacija. Jai spaus, maus, temps, kais, šals, durs. Bet tai dar nėra skausmas. Tai yra intensyvus kūniškas patyrimas. Skausmas ateina su mintimis „nebenoriu“, „nebegaliu“, „noriu, kad tai liautųsi“, „neatlaikysiu“.

Daug kas priklauso nuo kognityvinio elemento ir konteksto, t. y. kokias mes turime nuostatas ir mintis apie tai, kas vyksta. Iš esmės, gavusios signalą mūsų smegenys klausia, ką žino apie tai, kas vyksta.

Tad dabar peržvelkite savo nuostatas, sugestijas, filmų vaizdus apie gimdymus, draugių pasakojimus ir suprasite, kad kai moters smegenis pasiekia sąrėmių pojūčiai, jos sako: „Ojėtau, prasideda gimdymas! Dabar reik išgyventi! Bus baisu!“ Ir smegenys daug greičiau pasakys: „Oi, skauda.“

Tyrimai rodo, kad tikintis skausmo mes jį patirsime daug greičiau. Dėmesys labai svarbus skausmui – pasirodo, jei mes sugebame būti susikoncentravę, bet ne į skausmo pojūtį, mūsų skausmo patirtis sumažėja.

Gimdymo metu tai tikrai veikia. Kiek kartų esu girdėjusi iš moterų: „Geriausiai padėjo kvėpavimas.“ Susitelkusios į savo kvėpavimą mes ne tik sutelkiame dėmesį į kūną (ne į skausmą), bet kartu jį ir raminame.

Mūsų lūkesčiai labai svarbūs. Gimdyme tikrai būna visaip, bet kreipti savo mintis į pozityvius dalykus, vaizdiniais kurti gražų gimdymą prasminga. Mokslininkai teigia, kad mūsų nuostatos, lūkesčiai, motyvacija lemia, kiek stimulas bus skausmingas.

Ne veltui gamta palaiko mamą ir vaikelį viename kūne devynis mėnesius. Taip mama po truputį prisipratina naują gyventoją, užmezga ryšį su juo ir atsiranda jausmas „jau noriu pamatyti savo mažylį“, kuris tikrai padeda išbūti gimdymą ar bent padeda jo laukti.

Šiame kurse sužinosite:

Ką apie gimdymą galime sužinoti iš mokslinių tyrimų?

Kokie hormonai išsiskiria gimdymo metu ir koks jų vaidmuo?

Kokie yra esminiai gimdančios moters poreikiai?

Kas iš tiesų yra skausmas ir skausmo slenkstis?

Ar sąrėmiai - tai tiesiog skausmas, kurį turiu iškentėti?

Kas padeda sukurti pozityvesnę gimdymo patirtį?

Kaip gimdymo metu moteriai padėti gali vyras, kad nuimtų nuo jos dalį naštos ir taptų aktyviu dalyviu, o ne tik stebėtoju?

Taip pat rasite:

Vaizdo įrašą, kuriame Sigita Valevičienė trumpai pristato kursą.

5 meditacijas, kurias rekomenduojama klausyti ne tik ruošiantis gimdymui, gimdymo metu, bet ir po jo.

2 pokalbius apie gimdymą su Sigita Valevičiene. Sigitą kalbina KALBA MAMOS kūrėja Marija Keršanskienė.

Aist__Pilikien_._Sonatos_S_vedkauske_s_nuotr..jpg

Sigitą Valevičienę pirmą kartą išgirdau „Kalba Mamos" tinklalaidėje, kai buvau nėštumo pradžioje. Man taip patiko jos raminantis tonas, sukaupta patirtis pasiruošimo gimdymui ir motinystės temomis.

 

Po įrašo pradėjau ieškoti visko, ką ji yra parašiusi ir kalbėjusi (tikrai buvau labai sužavėta). Pradėjau nuo jos knygos „Motinystės kelias“ iki KGN vedamų online paskaitų.

 

Iki šiol pamenu, kad gimdymo metu vadovavausi jos patarimais: mūsų protingosioms smegenims (mintims) neleisti trukdyti senosioms smegenims pagimdyti, kad esame sutvertos pagimdyti ir milijonai moterų iki mūsų jau tai padarė.

 

Jos patarimas būti pakankamai gera mama man ir dabar padeda motinystėje jaustis ramiau.

 

Aistė Pilkienė, kardiologijos gydytoja rezidentė

Aistė Pilkienė. Sonatos Švedkauskės nuotrauka

Apie kurso autorę

Sigita Valevičienė yra psichologė, psichoterapeutė, hipnogimdymų mokytoja, knygos „Motinystės kelias“ autorė ir 4 vaikų mama. 

 

Sigita jau kelis dešimtmečius dirba nėštumo, gimdymo ir laikotarpio po gimdymo srityje – ruošia šeimas gimdymui, konsultuoja moteris nėštumo metu ir laikotarpiu po gimdymo.

 

„Gyvenant Škotijoje, mane sužavėjo hipnogimdymai. Ne dėl to, kad jie yra kažkokia mistiška hipnozė, ne dėl to, kad jie tikrai padės visai nejausti skausmo, ne dėl to, kad jie tikrai padeda visiems, o dėl to, kad jie suteikia tą jausmą, kad galime žengti žingsnelį, nors ir vieną, nors ir mažą, link to, kad gimdymo vaizdinys nebūtų košmaras, kad gimdymą dažniau patirtume kaip gimtadienį, kaip labai ypatingą patyrimą. Kad išmoktume girdėti savo kūną, jį nuraminti ir plaukti per tas sąrėmių bangas, o ne jose taškytis,“ – dalinasi S. Valevičienė.

 

Ji taip pat dirba su nėštumo nerimu, gimdymo baimėmis, depresija po gimdymo, potrauminiu streso sutrikimu.

Sigita_Valeviciene.jpg
DSC_1847.jpg

Patyriau du labai skirtingus gimdymus. Po pirmojo ieškojau atsakymų į klausimus „kodėl taip nutiko?”, „kodėl gimdymas neprasidėjo pats?”, „kodėl neišdrįsau laukti?” ir paskatino mane ieškoti geresnio santykio su savo kūnu.

 

Norėjau suprasti, kas ir kaip vyksta gimdymo metu, atpažinti, ką kūnas man bando pasakyti, gebėti sau padėti toje intensyvioje patirtyje.

 

Labai ryškiai pamenu, kaip visa tai, apie ką kalbėjome tų keleto pokalbių metu su Sigita, kuriuos įrašinėjome man besilaukiant, vedė, stiprino ir padėjo man nuraminti savo kūną antrojo gimdymo metu.

 

Man taip pat labai padėjo gražios, šviesios kitų moterų gimdymo istorijos, tinklalaidės, kuriose iš kiekvienos moters patirties galėjau bent po trupinėlį pasiimti, pritaikyti sau ir taip po truputį kroviausi savo „lagaminėlį”, su kuriuo į antrą gimdymą keliavau daug labiau pasitikinti savimi ir intensyviausiais momentais žinojau (ir mano vyras taip pat), už ko galiu užsikabinti. Ir su mintimi, kad mano kūnas žino, aš tik turiu pabandyti jam netrukdyti.

Visa šiame kurse pateikta informacija yra tikrai be galo vertinga ir tikiu, kad ji padės kiekvienai moteriai gimdymo laukti ir jį patirti šviesiau, švelniau. Kaip įgalinančią ir įkvepiančią patirtį, o ne kaip didžiausią košmarą, kurio net nesinorės atsiminti.

 

Aš po antrojo gimdymo, dar gimdykloje sakiau, kad norėčiau darkart tai patirti :)

 

Marija Keršanskienė, žurnalistė, KALBA MAMOS kūrėja

hipno.jpg

„Sąmoningumo ugdymas yra įgūdis. Jo neišmokstame per naktį, jį nelengva išlaikyti, kai patenkame į intensyvią situaciją. Tačiau švelniai sau padėti ir užauginti tą „vidinį raumenį“ yra be galo svarbu. Tai gimdymo metu gali padėti nepereiti į paniką, pasimetimą, susitvarkyti su intensyvumu ir neįsisukti į skausmo ratą. Tai suteikia tam tikro galėjimo, aktyvumo. Tad jau belaukiant mažylio svarbu nuolat pastebėti savo mintis ir bandyti nukreipti jas ten, kur jos atneša daugiau ramybės ir pozityvumo.“

Kaip pateikta kurso medžiaga?

Visa pagrindinė informacija yra pateikta raštu, tačiau taip pat rasite ir 5 meditacijas, 2 KALBA MAMOS tinklalaidės epizodus ir trumpą kurso pristatymą video formatu.

HIPNO turinys web

Įsigiję kursą sulauksite el. laiško

 

Visų pirma, jums reikės susikurti vartotojo paskyrą KALBA MAMOS platformoje. Tuomet, narių erdvėje, prisijungę prie savo paskyros, rasite visą kurso medžiagą.

Prieiga prie medžiagos galios 12 savaičių

 

Tačiau meditacijas yra galimybė parsisiųsti ir klausytis bet kada tiek kompiuteryje, tiek telefone.

Pagalba

 

Susidūrus su problemomis ar turint klausimų, visada galima kreiptis pagalba@kalbamamos.lt

macro_photography_of_white_flowers.jpg

Klausyk pokalbių su Sigita Valevičiene

Antrajame KALBA MAMOS tinklalaidės sezone su Sigita esame įrašę keletą pokalbių, kurie taip pat įtraukti prie šio kurso medžiagos. Jų ištraukas galima paklausyti įvairiose tinklalaidžių platformose, o taip pat tapus KALBA MAMOS narystės prenumeratorėmis arba prenumeruojant tinklalaidę SPOTIFY.

Žemiau kviečiam paklausyti ištraukų.

KALBA MAMOS S02E06

KALBA MAMOS S02E06.png

Šiame pokalbyje Sigita įvardins labai konkrečius, mažus žingsnelius, būdus, kaip galime padėti sau gimdymo metu, kad ši intensyvi patirtis mūsų neišgąsdintų, nenublokštų.

Kokius klausimus aptarėme pokalbio metu:

Ko ir kodėl bijome laukdamos gimdymo?

 

Kodėl svarbu nebėgti nuo nerimo, neignoruoti baimių, o pamėginti jas tiksliai įsivardyti ir suprasti, ką iš tiesų jaučiu?

Kas gali padėti nuraminti savo kūną ir emocijas gimdymo metu ir jaustis saugiai?

 

Kas yra skausmas ir kodėl svarbu, kad smegenys jo neieškotų, nelauktų?

 

Ką galime padaryti, kad gimdymas - tokia intensyvi patirtis - netaptų kalnu, į kurį nebeįstengiame įkopti?

 

Kaip nepaskęsti savigraužoje ar liūdesyje, jei visgi gimdymas įvyko ne taip, kaip svajojome, tikėjomės, laukėme?

S. Valevičienė: Labai svarbu išmokti nuraminti savo kūną ir emocijas gimdymoKALBA MAMOS
00:00 / 15:49

KALBA MAMOS S02E07

KALBA MAMOS S02E07.png

Šiame pokalbyje daug dėmesio skyrėme vyro vaidmeniui gimdymo metu ir ką konkrečiai jis gali daryti, kad nuimtų dalį naštos nuo moters ir taptų aktyviu padėjėju, dalyviu, o ne tik stebėtoju.

Kokius klausimus aptarėme pokalbio metu:

Kas yra skausmo slenkstis? 

Kokioje iš tiesų būsenoje yra moteris gimdymo metu ir kaip veikia jos smegenys?

Kokie hormonai būtini gimdymui? Kas gali trukdyti jiems išsiskirti? Koks jų vaidmuo?

Ką turi žinoti vyras, dalyvaujantis gimdyme? Kaip jis gali padėti ir perimti dalį naštos?

 

Kaip mūsų smegenys reaguoja į skausmą? Kada pojūtis tampa iš tiesų skausmu? Ar galime tai kontroliuoti?

 

Kas yra hipnogimdymas ir kaip jie atsirado Sigitos gyvenime? Kokie esminiai hipnogimdymo principai?​

S. Valevičienė: Hipnogimdymas. Kaip išmokti nekovoti su skausmu?KALBA MAMOS
00:00 / 15:30

„Apsižvalgykite aplink, paklausykite žmonių istorijų – gilūs, svarbūs pokyčiai dažniausiai ateina per intensyvius patyrimus. Juk pokytis griauna tai, kas sena. Ir kartais dėl to skauda, ir dažnai tai baugina. O moters gyvenimas jai tampant mama sugriūna ir susikuria iš naujo. Jei norite biologinio mechanizmo, tai neuromokslininkai, tyrinėjantys moters smegenis, teigia, jog niekada daugiau per suaugusiųjų gyvenimą smegenys nepasikeičia taip stipriai, kaip per nėštumą ir gimdymą. Ir gimdymo sąrėmiai yra tam, kad tas pokytis įvyktų.“

woman_in_brown_dress_standing_on_beach_during_daytime.jpg

Pasiruošk ramesniam gimdymui

Įsigyk psichologės-psichoterapeutės, hipnogimdymų mokytojos, 4 vaikų mamos ir knygos „Motinystės kelias" autorės parengtą hipnogimdymo kursą ir pasiruošk ramesniam, įgalinančiam gimdymui, pažink savo kūno signalus ir sužinok, kaip sau padėti intensyviausiais gimdymo etapais.

Gilinkis į kurso medžiagą 3 mėnesius.

Klausyk 2 pokalbių su Sigita Valevičiene apie gimdymą.

Parsisiųsk 5 meditacijas ir klausyk jų ruošiantis gimdymui, jo metu ir vėliau, kada tik norėsi.

26 Eur

100% patikima ir saugu. Niekad nesiunčiam brukalų.

Dažniausiai mūsų klausia

Jei rūpimo klausimo tarp šių nėra, drąsiai rašyk pagalba@kalbamamos.lt ir atsakysime.

  • Ką turėsiu daryti?
    Turėsi aktyviai ieškoti atsakymų į savo pačios ar Ritos iškeltus klausimus, kurie ves tave norimo pokyčio link. Taip pat turėsi skirti laiko atlikti sutartus namų darbus ir juos aptarti.
  • Kaip vyks bendravimas su Rita ir kitomis mamomis rato metu?
    Bendravimas vyks uždaroje grupėje Discord'e, prie kurio prisijungimą gausi pirmajame el. laiške nuo Ritos. Skambučiai vyks Discord'e. Galėsi įsitraukti tiek, kiek pati norėsi, o Ritos klausti visada, kai tik kils klausimų – tiek bendrame susirašinėjimo kanale, tiek privačia žinute ir Rita, koučingo stiliumi, atsakys.
  • Ar bus kokios nors teorinės medžiagos?
    Taip. Pokalbiai vyks koučingo stiliumi, o jų metu Rita taikys įvairias koučingo technikas ir modelius, juos pristatys. Taip pat jie bus taikomi ir namų darbų užduotyse.
  • Ar galėsiu susigrąžinti pinigus, jei prisijungsiu ir po pirmojo rato suprasiu, kad nepatinka?
    Ne. Tavo prisijungimas yra įsipareigojimas savo pokyčiui, o Ritos tikslas – padėti Tau jį padaryti. Suprantame, kad prisijungus gali kilti abejonių – tai natūralu, ir dažna mūsų turime „overthinker’ę“ savyje – tai ji nori atsijungti ir nesikeisti. Kviečiame jos neklausyti ir paaug(in)ti kartu.
  • Ar galima prisijungti į vieną ar kelis pokalbius, ne į visą ciklą?
    Ne, nes norint padaryti ilgalaikį pokytį ir susikurti savo mama+ tapatybę, vieno pokalbio nepakaks. Tačiau drąsiai gali į Ritą kreiptis asmeniškai (Instagram'e ar Facebook'e), jei norisi tik vieno, individualaus pokalbio, pasiklausti plačiau apie augi(ni)mo ratus ar aptarti savo situaciją.
  • Ką daryti, jei noriu prisijungti prie rato, bet žinau, kad vieną savaitę, kai vyks ciklas, prie rato prisijungti negalėsiu?
    Gyvenime visko gali nutikti, ir kartu su visomis rato dalyvėmis bus tariamasi, kaip reaguosite į galimus pasikeitimus, kurių negalime numatyti (pavyzdžiui, liga). Tačiau kiekviename rate vyks pokalbiai skirtingomis temomis, tad jei žinai, kad 1 temą turėsi praleisti, vis dar gali prisijungti, tik ties ja reikės daugiau padirbėti savarankiškai. Jei jau registruodamasi žinai, kad negalėsi dalyvauti kažkurią konkrečią dieną, informuok Ritą kiek galėdama greičiau. Tą padaryti gali pildydama anketą arba parašydama Ritai žinutę Discord'e. O jei žinai, kad negalėsi dalyvauti daugiau nei viename pokalbyje per ciklo laikotarpį, tuomet daugiau vertės susikursi prisijungdama kitąkart.
  • Ar galima už ciklą mokėti dalimis?
    Taip, atlikdama mokėjimą pasirink, ar norėtum mokėti visą sumą iškart, ar dalimis.
  • Ar į ratus gali jungtis tik KALBA MAMOS bendruomenės mamos?
    Ne. Ratai yra atviri visoms mamoms. Junkis drąsiai, nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje gyveni šiuo metu!
bottom of page